REKLAMA
REKLAMA

JASIONKA. Międzynarodowe spotkanie przemysłu lotniczego i obronnego

RZESZÓW / JASIONKA. W Jasionce trwa międzynarodowe spotkanie przemysłu obronnego i lotniczego Aerospace & Defense Meetings Central Europe – Rzeszów, w którym weźmie udział aż 146 firm z 18 krajów. W konferencji otwierającej wydarzenie uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Aerospace & Defense Meeting Central Europe – Rzeszów to trzecia polska edycja wydarzenia, które stanowi doskonała okazję dla liderów przemysłu lotniczego i obronnego do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wzmocnienia już istniejących. To jedno z największych międzynarodowych spotkań biznesowych sektora lotniczego i obronnego w Europie Centralnej. Łączy partnerów biznesowych – liderów z branży cywilnej i obronnej przemysłu lotniczego – z mniejszymi kooperantami.

Jak podkreśliła wojewoda Ewa Leniart, Podkarpacie to region o wyjątkowo bogatych tradycjach lotniczych, w którym, dzięki wielu wybitnym mieszkańcom, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, utalentowanym osobom, możliwy jest ciągły rozwój lotnictwa i obronności, a co za tym idzie postępu technicznego i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Wojewoda nawiązała m.in. do historii podkarpackiego lotnictwa oraz do działalności Doliny Lotniczej, której głównym celem jest umocnienie roli południowo-wschodniej Polski jako jednego z wiodących w Europie regionów przemysłu lotniczego.

Jestem dumna, że gościcie Państwo na Podkarpaciu, reprezentując aż 18 krajów. Bez wątpienia to wielki dzień dla naszego województwa, wyróżnienie i uznanie dla działalności, która w tym regionie jest realizowana. Serdecznie dziękuję organizatorom targów, będących okazją do zaprezentowania osiągnięć w dziedzinie przemysłu lotniczego i obronnego oraz promowania wszelkich nowoczesnych rozwiązań w tym zakresiemówiła wojewoda.

W czasie dwóch dni targów, uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w indywidualnych spotkaniach biznesowych. W poprzedniej edycji, w 2019 r., wzięło udział ponad 500 uczestników, reprezentujących 200 firm z ponad 20 krajów świata, którzy odbyli ponad 300 spotkań biznesowych.

Cieszy mnie fakt, że takie wydarzenia lotnicze mają miejsce na Podkarpaciu. Niezmiennie świadczy to o wysokiej pozycji naszego regionu, jaką zajmujemy w zamysłach firm sektora lotniczego. Jako województwo posiadamy wszelkie atrybuty, które pozwalają nam skutecznie stwarzać warunki do dalszego rozwoju tej branży. Wierzę, że Targi właściwie spełnią swoją rolę, bo jest to ambitny projekt kojarzenia partnerów biznesowych ściśle zarezerwowany dla światowych profesjonalistów z branży cywilnej i obronnej przemysłu lotniczego – podkreśla marszałek województwa Władysław Ortyl.

źródło: PUW w Rzeszowie

zdjęcia: PUW w Rzeszowie


10-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.