REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof Jarosz nowym starostą rzeszowskim (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na inauguracyjnej sesji zebrali się we wtorek (7 maja) Radni Rady Powiatu Rzeszowskiego VII kadencji. W czasie obrad wybrano nowe władze Powiatu Rzeszowskiego. Starostą Rzeszowskim został Krzysztof Jarosz, Wicestarostą Rzeszowskim Jerzy Bednarz, zaś Członkami Zarządu Powiatu Rzeszowskiego: Jurek Faraś, Artur Szczutek i Zbigniew Sycz.

Pierwszą sesję, zgodnie z tradycją, otworzył najstarszy wiekiem radny. W tej kadencji funkcja przewodniczącego – seniora przypadła długoletniemu radnemu Stanisławowi Pado. Wśród gości obecnych na sesji znaleźli się m.in. były Starosta Rzeszowski, obecnie Senator RP – Józef Jodłowski, Poseł na Sejm RP Ewa Leniart, Wicewojewoda Podkarpacki Wiesław Buż, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu rzeszowskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz administracji samorządowej.

Po wręczeniu zaświadczeń o wyborze na radnych i złożeniu ślubowania przystąpiono do konstytuowania nowej rady powiatu. Przewodniczącym Rady Powiatu Rzeszowskiego został wybrany Tomasz Wojton (sprawujący tę funkcję również w poprzedniej kadencji), wiceprzewodniczącymi: Tadeusz Chmiel i Łukasz Obara.

Najważniejszym punktem sesji był wybór nowego Zarządu Powiatu Rzeszowskiego. Nowym starostą wybrany został Krzysztof Jarosz, w przeszłości pracujący w Starostwie Powiatowym w Rzeszowie, m.in. na stanowisku dyrektora Wydziału Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko, ostatnio prezes Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

– Rozpoczynamy nowy rozdział w historii Powiatu Rzeszowskiego. Zabieram się do pracy, która będzie ukierunkowana przede wszystkim na dobro mieszkańców. Stawiam na długofalowy rozwój naszego regionu, by wśród samorządów powiatowych Powiat Rzeszowski był na czele. Zrobię wszystko, by był dobrym miejscem do życia dla wszystkich mieszkańców, od najmłodszych do najstarszych. Deklaruję otwartość na dialog i współpracę z wszystkimi, którym zależy na powiecie – powiedział starosta Krzysztof Jarosz. Zapowiedział jednocześnie ścisłą współpracę z włodarzami gmin wchodzących w skład powiatu, władzami samorządowymi województwa i wojewodą.

Krzysztof Jarosz ma 38 lat, jest żonaty, ma córkę. Ukończył studia magisterskie historyczne i ekonomiczne na Uniwersytecie Rzeszowskim. W 2014 roku obronił doktorat z nauk humanistycznych. Ukończył studia podyplomowe z organizacji jednostek samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz z doradztwa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Przez prawie siedem lat pracował w rzeszowskim Starostwie Powiatowym, najpierw na stanowisku podinspektora, później dyrektora Wydziału Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Był współautorem sukcesu tej strefy, miał udział w pozyskaniu kilkudziesięciu inwestorów, którzy stworzyli tu kilka tysięcy miejsc pracy.

W latach 2016-2018 był przewodniczącym zarządu Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa, gdzie m.in. realizował projekt komunikacyjny wartości 126 milionów złotych. Od stycznia 2021 roku był prezesem Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (ostatnią dużą inwestycją firmy była budowa kotła na biomasę o wartości 33 miliony złotych), kierował też pierwszą w kraju samorządową spółką wodorową Hydro Sanok. Krzysztof Jarosz jest również wykładowcą Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Nowy starosta interesuje się m.in. sprawami samorządowymi, ekonomią, technologiami wodorowymi, energetyką i historią. Jest autorem licznych publikacji, ostatnio wydał książkę „Rodzina odporna na kryzys”. Udziela się społecznie. Jest członkiem zarządu osiedla Boguchwała Gaj, od 2010 roku należy do Prawa i Sprawiedliwości. Jest członkiem stowarzyszenia „Sagittarius” propagującego sporty obronne i stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Podkarpacia, którego celem jest krzewienie wśród młodzieży postaw patriotycznych.

W latach 2010-2014 był radnym gminy Boguchwała, w ostatnich wyborach samorządach wszedł do Rady Powiatu Rzeszowskiego uzyskując 2063 głosy (prawie 25 proc. wszystkich oddanych w jego okręgu).

s / Powiat Rzeszowski


08-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.