PIŁKA NOŻNA: Zwycięskie mecze rzeszowskich drużyn! (WIDEO)

|

Rzeszowskie drużyny piłkarskie zanotowały udane występy w swoich ligach. Resovia Rzeszów pokonała na wyjeździe Skrę Częstochowa (2:0), a Stal Rzeszów zwyciężyła na Hetmańskiej z Wisłą Puławy (3:0).

Przechwytywanie_61

W 29. kolejce II ligi Resovia Rzeszów podejmowała w Częstochowie miejscową Skrę. Podopieczni Szymona Grabowskiego prowadzili już od drugiej minuty, kiedy to bramkarza Skry pokonał Bartłomiej Buczek. Kolejny gol padł w drugiej połowie. Wynik spotkania ustalił w 78. minucie Szymon Hajduk.

„Pasiaki” zajmują na ten moment 10. pozycję w tabeli II ligi. Resovia wyprzedziła Skrę Częstochowa. Na prowadzeniu jest Radomiak Radom, który ma cztery „oczka” przewagi nad ekipami z Grudziądza, Łodzi i Bełchatowa.

…

W sobotę swój mecz ligowy rozgrywała też Stal Rzeszów. 25. kolejka III ligi zakończyła się dla podopiecznych Janusza Niedźwiedzia wysokim zwycięstwem. „Biało-niebiescy” prowadzili w meczu z Wisłą Puławy jeszcze przed przerwą. Stało się to po golu Damiana Kostowskiego, który padł w 37. minucie. 4. minuty po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania do rzutu wolnego szykował się Wojciech Reiman. Piłkarz Stali przymierzył idealnie w lewe okienko bramki Wisły i było już wówczas 2:0 dla gospodarzy. Wynik meczu ustalił w 76. minucie Tomasz Płonka.

W tabeli III ligi grupy IV rzeszowska Stal zajmuje drugą lokatę. „Żurawie” tracą trzy punkty do liderującego Podhala Nowy Targ i mają jedno „oczko” przewagi nad Motorem Lublin.